Resultatliste Bergen Ultra 11.4.2015
100 Km menn
1 Per Olav B¿yum Syril M44044 260 7:56:24
2 Bjarte Boye BUB Bergen M45054 64 10:58:36
11/2 Maraton kvinner
1 Aud Elisabeth Stuhr Sauda IL K33539 2242 5:24:40
2 Cathrine Wiseth Fjellgeitene K33539 813 6:05:35
3 ¯ygunn Bygstad Gular IL K32334 2253 6:39:31
4 Karin Vik Bergen Triathlon Club K35054 1199 7:10:49
11/2 Maraton menn
1 Andrew Tillery SK Vidar/England M35054 29 4:45:53
2 Frode Johansen Bergen L¿peklubb M34549 104 4:57:34
3 Eugenio More Valdes Raft trening senter M34549 1573 5:21:00
4 Fredrik Berentsen Eikanger-Bj¿rsvik Musikklag M33539 1655 5:34:03
5 Stig-Are Mauland Bergen Triathlon Club M34044 1193 5:49:16
6 Asle Stens¾ter NOTEAM M34044 2145 6:29:09
7 Per Verner Aase NOTEAM M36064 7002 7:58:19
11/2 Maraton kvinner tidlig start
1 Liv B. Jegteberg Lystad Dr¿bak Frogn IL / Team Girlpow K35559 2055 8:04:55
2 Pia- Camilla T¿mmernes Bergen CK og BTC K33539 1467 8:34:38
11/2 Maraton menn tidlig start
1 Jan Robert Heiberg NOTEAM M32334 2144 5:56:16
Maraton kvinner
1 Kristin Husby LaksevŒg TIL K25054 1164 3:14:09
2 Elisabet Gjers¿e NOTEAM K24044 2149 3:34:07
3 Cecilie Landro Norna-Salhus IL K22022 948 3:37:45
4 Ragnhild Nys¾ter Bergens TF K24549 1741 4:13:54
Maratonkvinner tidlig start
1 Merete VŒgheim Tellevik ¯ystese IL K24044 472 4:12:00
2 Lise Lithun NOTEAM K25559 392 5:01:23
3 Hilde Greve Myhrvold BTC / sane CK K34044 798 5:22:41
Maraton menn
1 Helge HafsŒs NOTEAM M24549 7001 2:43:15
2 Odd Arne Enges¾ter Bergen Triathlon Club M23539 689 2:47:57
3 HŒkon Landro Bergen L¿peklubb M24044 1664 3:00:49
4 Ove Wolff Hyllestad IL M24549 1938 3:09:34
5 Morten Vestvik Spirit Friidrett M25054 222 3:10:59
6 Bj¿rn Fretland IL Jotun M25054 72 3:11:50
7 ¯yvind Lohmann Bergen Triathlon Club M24044 771 3:16:01
8 Terje Lyngstad J¿lster IL M24549 1308 3:26:51
9 Magne Espelid Mj¿sdalen IL M25054 612 3:28:04
10 Kenneth Drag¿y Haugesund Triathlon Klubb M22334 1500 3:34:05
11 Per Gunnar Alfheim Friidrettsklubben BFG Bergen M25559 258 3:41:51
12 Bj¿rn Haukeland Kondis M25054 69 3:42:31
13 Jone Furlund Owe Bergen Triathlon Club M24044 1233 3:52:44
14 Victor Larsen Stahl Heiser M27074 348 3:53:48
15 Espen Konglevoll BUB Bergen M24549 99 3:58:11
16 Bj¿rn Skarveland Kondis M26569 71 4:07:41
17 Anders T¿sse NOTEAM M25559 7003 4:20:58
Maraton menn tidlig start
1 Bernt Vinsnesbakk Popupruns M22334 1518 3:40:01
2 Inge Asbj¿rn Haugen Hornindal IL M26064 150 4:07:41
3 Ruben Lok¿y NOTEAM M24044 1976 4:15:00
4 Harald Kr¿vel Kondis M26569 130 4:25:00
5 Peter G¿tze Varegg IL M22334 2151 4:25:48
6 Gunnar Nordb¿ Flekkefjord idrettsforening M25054 489 4:29:03
7 Leif Halleland IF Klypetussen M27074 199 4:38:47
8 Harald Sel NOTEAM M27074 132 4:55:32
9 Jarle Hammer Nittedal IL M27074 7000 4:59:38
10 Sigurd Lima Gjesdal IL M26064 286 5:00:24
11 Torstein ¯stevik Klepp I.L. M26569 337 5:07:41
Halvmaraton kvinner
1 Rebecca Hilland Bergen L¿peklubb K13539 1251 1:18:42
2 Janne Elin Vatnaland Spirit Stavanger Friidrettsklu K12334 1301 1:25:56
3 Nancy Sommer Varegg K14549 225 1:31:18
4 Tone Raaen sane CK K13539 326 1:38:26
5 Kari Johannesen Sigdestad Loddefjordl¿perne K14044 1351 1:38:57
6 Guri Kyte NOTEAM M18084 7049 1:40:38
7 Stine Mari Taule Kyrkjeb¿ IL K12334 1891 1:41:52
8 Inger Johanne Klokset Stavanger Friidrettsklubb K14549 395 1:42:13
9 Anette M¿rch NOTEAM K13539 7054 1:42:26
10 Karianne J¿rgensen Loddefjordl¿perne K14549 1332 1:42:47
11 Nina M¿ller Bergen Triathlon Club K14044 1912 1:44:15
12 Randi Hernes Tvilde Voss IL K13539 368 1:46:31
13 Bibbi Misje NOTEAM K15054 7027 1:46:48
14 Camilla Grindheim Bergen L¿peklubb K12334 1513 1:47:14
15 Tove Larsen NOTEAM K14549 734 1:47:37
16 Annemarie B Aarnes NOTEAM K12334 7052 1:47:58
17 Mona Wolff ABB K14549 2171 1:48:12
18 Elin R Bratten NOTEAM K15054 7032 1:56:58
19 Anne-Merette Vab¿ Haugane NOTEAM K14549 7045 1:56:58
20 Anita Vab¿ NOTEAM K14044 7043 1:56:59
21 Johanna Haaland Loddefjordl¿perne K14549 1086 1:57:01
22 Silje Hope Lossius Fana IL K11819 2148 1:59:34
23 Suanne Ackre NOTEAM K11819 1773 1:59:39
24 Mariann Kjelby Fjell kommune K15054 1923 1:59:51
25 Patricia Flataker Varegg Fleridrett/ Fjellgeiten K12334 1514 2:00:37
26 Kathrine Baldersheim Bluegarden K14044 2290 2:00:53
27 Therese Karadas NOTEAM K13539 2155 2:01:24
28 Anne Kristine Johansson Bergen L¿peklubb K12334 1469 2:01:25
29 Helene G. Martinsen NOTEAM K12334 2143 2:01:27
30 Bente Rivrud Varegg Team Melkesyre K15559 481 2:01:37
31 Hege M¿rch Fosse NOTEAM K13539 7053 2:01:56
32 Vibeke Tefre Grieg NOTEAM K13539 7021 2:02:00
33 Bj¿rg Fagnast¿l NOTEAM K15559 1823 2:02:23
34 Marit Bjerheim NOTEAM K14044 7042 2:02:51
35 Hanne Liland Varegg Fleridrett K14549 127 2:03:16
36 Nora Hauge Svedsen Bergen L¿peklubb K14549 1648 2:04:48
37 Grete HŒvŒg Lothe IL Korlevoll K16064 116 2:05:05
38 Signe Rode Rio L¾rdal IL K12334 2140 2:07:50
39 Elisabeth Misje NOTEAM K14044 7028 2:10:34
40 Veronica Gabriela Johannessen NOTEAM K12334 2157 2:10:38
41 Irene Kj¿nner¿d Varegg Fleridrett K13539 812 2:11:40
42 Marie Ackre NOTEAM K14549 1774 2:14:04
43 Katrine Thorsen NOTEAM K12334 2142 2:14:54
44 Karin Stang Volden NOTEAM K15054 7033 2:15:17
45 Liv Tur¿y Kondis K14549 631 2:16:04
46 Hilde SandstΠNOTEAM K12334 1310 2:18:00
47 Anne - Kristin Dale NOTEAM K15054 2203 2:36:39
48 Yngvild Holm Kondis K16064 354 2:37:09
49 Kari Heggland NOTEAM K16064 2307 2:43:13
50 Wenche Holmedal NOTEAM K16064 1549 2:51:29
Halvmaraton kvinner tidlig start
1 Vibeche Nicolaisen NOTEAM K16064 1777 2:08:13
2 Nina Rydland NOTEAM K15559 2297 2:08:14
3 Maren Kjos Veim NOTEAM K12334 2282 2:32:08
4 Anne Kjos Veim NOTEAM K15054 2283 2:32:12
5 Anita Marie Ness NOTEAM K14044 2158 3:32:59
6 Britt-Elin Birkeland NOTEAM K16064 1527 4:00:24
Halvmaraton menn
1 Alexander B Skeltved Bergen Triathlon Club M12334 1276 1:14:50
2 Erlend Nymark Jensen Bergen L¿peklubb M12022 1017 1:16:47
3 Tor Aanen Kallekleiv NOTEAM M12334 7026 1:16:57
4 HŒkon Kolst¿ Haugesund Triathlonklubb M12022 1363 1:19:22
5 Bj¿rn Harald Bongom Varegg/Fjellgeitene M14549 1604 1:23:52
6 Eirik Matre NOTEAM M14044 7022 1:23:53
7 Stian Hordvik NOTEAM M13539 7034 1:24:15
8 Jan Rolland NOTEAM M15054 7029 1:24:39
9 Carl Petter Marthinsen NOTEAM M15054 7023 1:25:15
10 Johannes  Bysheim NOTEAM M13539 7040 1:25:46
11 Tore Klanderud Varegg IL M14549 330 1:25:54
12 ¯ystein Brun NOTEAM M15054 7011 1:26:55
13 Dag R¿d Hilland Bergen L¿peklubb M13539 993 1:27:12
14 Christen Skjerven NOTEAM M14044 596 1:28:51
15 Gunnar Lyngnes NOTEAM M14549 1024 1:28:55
16 Dag Gr¿nnestad sane CK / Fjellgeitene M15054 2032 1:28:55
17 Robert N¾ss NOTEAM M15054 422 1:28:56
18 Maarten Boting sane CK M14549 224 1:29:02
19 Ragnvald Kanebog Bergen L¿peklubb M15559 967 1:29:04
20 Asbj¿rn Fossmark NOTEAM M14549 7016 1:29:18
21 Andreas Jensen Gneist M11617 2050 1:29:29
22 Trond Kleivedal EidsvŒg M13539 623 1:30:37
23 Sindre Egeland Team YOLO M12334 2059 1:31:16
24 PŒl R¿rvik R¿rvik M14044 2306 1:31:25
25 Kim Ove Hommen Exeter City BIL M14044 2056 1:32:01
26 Sverre Midlang NOTEAM M13539 7025 1:32:05
27 Sigve ¯lfarnes Stord M14549 546 1:33:01
28 Morten Waage Omholt BUB Bergen M14549 223 1:33:13
29 AndrŽ Horn¾s NOTEAM M12334 1785 1:33:22
30 Bernt Bergheim Sogndal IL M14044 2206 1:33:38
31 Gunnar H. Aarseth Spirit FIK M15559 1008 1:33:48
32 Rune Kvam Gullfjell IL M14549 828 1:34:17
33 Tobias Nieber NOTEAM M14549 7039 1:34:35
34 Ole Jakob Oanes NOTEAM M12334 2131 1:34:42
35 Petter Goga NRK Hordaland M14549 2281 1:34:48
36 Eirik Johnsen Varegg Team Melkesyre M11819 1255 1:35:25
37 PŒl Eidsheim BUB Bergen M14549 264 1:35:54
38 Harald Eidsheim NOTEAM M12334 7037 1:36:00
39 Tore Tvilde Voss IL M16569 367 1:36:26
40 Sturla Sletten NOTEAM M14549 2308 1:36:35
41 Per Oddvar Lien Kyrkjeb¿ IL M15054 847 1:36:38
42 ¯yvind Risnes NOTEAM M15054 7055 1:36:54
43 Jarle Johan Larsen Bergen Triathlon Club M14549 2227 1:37:04
44 Frode S¿rh¿y Varegg Team Melkesyre M14549 1318 1:37:14
45 Vebj¿rn Samuelsen NOTEAM M12334 7024 1:37:35
46 Andreas Sumstad Arne Stord IL M13539 27 1:37:41
47 Torbj¿rn Helland NOTEAM M14044 7019 1:38:07
48 Frode R¿sland Grieg Team M15559 105 1:38:10
49 Bj¿rn Peter Tj¿stheim NOTEAM M14044 7056 1:38:39
50 Roger Nyhammer Team Melkesyre M14044 2139 1:39:09
51 Gunnar Lorens Lien BKK BIL M14549 593 1:40:11
52 Sindre Andal Habbestad NOTEAM M12334 7031 1:40:24
53 Rune Torgersen Kondis M14549 476 1:40:25
54 Ronny SkrŒmest¿ Team Ricoh M14044 2216 1:40:55
55 ¯yvind Lillevik Grieg Team M16569 359 1:41:36
56 Egil Hessen Bergen L¿peklubb M14549 7018 1:42:19
57 Knut Lien NOTEAM M14044 1297 1:42:39
58 Erik Frich Sjurseth Titlestadguttene M12334 1653 1:43:01
59 Truls Angerman Titlestadguttene M14044 1554 1:43:17
60 Erik Dahl Bergen Kommunes BIL M15054 1564 1:43:31
61 Jonny Mikalsen Evry M14549 1713 1:43:36
62 Stian S¾le NOTEAM M13539 1240 1:43:46
63 Tore Ueland Mikkeller running club M13539 2234 1:43:53
64 Kim Ove Hansen NOTEAM M12334 845 1:43:59
65 Anders Markestad NOTEAM M13539 2161 1:44:28
66 Lars Ole H¿knes Mikkeller running club M12334 2245 1:45:20
67 ¯yvind Thowsen TIF Viking M12334 415 1:45:27
68 Thomas Martinsen NOTEAM M13539 735 1:45:28
69 Thomas Fr¿yen NOTEAM M12334 2285 1:45:38
70 Robert Brown USA M14044 1798 1:45:40
71 Frode ¯vre-Helland NOTEAM M15054 1992 1:45:41
72 Eirik Nordeide Helg¿y Bergen Triathlon Club M12334 2109 1:45:51
73 Svein Flat¿y NOTEAM M15559 7017 1:45:51
74 Harald L¿bersli Folles¿ Mannskor M14549 1709 1:46:06
75 Arthur A. Soedermann NOTEAM M12334 7046 1:47:00
76 Steinar Gangs¿ Aker Solutions BIL M14549 695 1:47:07
77 AlF Magnus Flat¿y NOTEAM M16064 1936 1:47:11
78 Mads Toppe NOTEAM M14044 7051 1:47:29
79 Eirik B¾kkevold HSI M15559 94 1:47:50
80 Einar Olsen NOTEAM M14549 1674 1:48:10
81 Kay-Andre Kristoffersen NOTEAM M12334 2036 1:48:18
82 Bjarne Jacobsen Proffice M15559 1141 1:48:27
83 Asbj¿rn Ovarheim NOTEAM M14044 7013 1:49:21
84 Audun Aadnevik NOTEAM M16569 2314 1:49:23
85 Joachim Kaufmann Bergen Osteopatiklinikk M15559 2162 1:49:36
86 Karl Morten BŒrdsen Bergen kommune BIL M14044 936 1:49:52
87 Arvid Reiertsen AKS 77 M16064 46 1:50:17
88 Jarle Nymark Johannessen NOTEAM M12334 2156 1:51:02
89 Per Jorem NOTEAM M14549 7035 1:51:03
90 Thorbj¿rn Osen NOTEAM M15559 1177 1:51:30
91 Odd Monsen Gneist M15559 2302 1:51:40
92 Lars-Petter Jevnaker NOTEAM M13539 2044 1:52:21
93 Thomas Sjurseth Team YOLO M12334 1937 1:52:29
94 Halvor Aas NOTEAM M15054 7044 1:52:29
95 Geir Iden sane CK M15054 108 1:52:57
96 Jan Ove Henriksen Loddefjordl¿perne M14549 1893 1:53:38
97 Glen Haugland NOTEAM M13539 7048 1:54:05
98 Paal Methlie NOTEAM M14044 7041 1:54:17
99 Vegard Jarness Mikkeller running club M13539 2123 1:54:24
100 Sturle Rode Rio L¾rdal IL M12334 2125 1:54:47
101 Roald Gulbrands¿y NOTEAM M16064 7020 1:54:58
102 Tor Hjelmeland Viking M16569 327 1:55:05
103 Trond Fosse NOTEAM M14044 7038 1:55:12
104 Ingar Romslo IL Fri M16064 976 1:55:15
105 Eystein Magnus N¾sheim Haukeland Sykehus Idrettslag M14044 2235 1:55:19
106 Oddvar Lotsberg Statoil BIL M14549 1561 1:55:38
107 Svein Thowsen TIF Viking M16569 379 1:55:49
108 John Arvid Nilsen RENO M15559 2086 1:56:36
109 Helge Andersen NOTEAM M15054 7010 1:56:55
110 Arvid Bj¿rsvik Haraldsplass M17074 704 1:56:58
111 ¯ystein L Iversen NOTEAM M15054 2288 1:57:21
112 Gunvald Gundersen IF Klypetussen M17074 391 1:57:41
113 Geir Rosenvinge Oddfjel Drilling M15559 2150 1:58:21
114 B¿ye M Skeie NOTEAM M12334 1309 1:59:06
115 Hallstein Viken NOTEAM M14044 7012 2:01:34
116 Kenneth Sm¿rdal NOTEAM M13539 7030 2:02:15
117 Andreas Haukaas Bergen Triathlon Club M14549 2153 2:04:54
118 Nils Kristian DjupevŒg DjupevŒg M14044 2305 2:06:15
119 Christian Alejandro Garate Varegg Fleridrett/ Melkesyre M15054 1161 2:09:33
120 Bjarne Tr¾land Statoil Mongstad BIL M16064 62 2:09:37
121 Stein H. Johannesen Loddefjordl¿perne M16569 590 2:12:01
122 John Tore Madsen NOTEAM M12334 2311 2:13:14
123 Atle Andersson Bergens Tidende BIL M15054 1313 2:13:44
124 Kai Gunnar Nys¾ther Stord IL M15559 2274 2:13:46
125 Bj¿rn KŒre Hansen NOTEAM M16064 7050 2:14:20
126 Terje Kleiveland Viking M16569 2011 2:17:55
127 Karl Weydahl H¿gskolen i Bergen – BIL M16064 1748 2:18:27
128 Rolf Madsen NOTEAM M14549 7047 2:20:46
129 Ulf Sjulstad NOTEAM M14549 7014 2:21:38
130 J¿rgen Leroy NOTEAM M14549 7015 2:21:38
131 Stein Tore Viken NOTEAM M16569 568 2:25:12
132 Paal Minne NOTEAM M15054 7036 2:26:37
133 Arthur Lillefosse SAS klubben M17074 44 2:28:22
134 Knut Ersland HSI M15054 1825 2:29:17
135 Olav Tangen NOTEAM M13539 2313 2:31:58
136 Bj¿rn Erdal BVKK M17074 67 3:16:01
Halvmaraton menn tidlig start
1 Lars-Johan R¿sberg Bergen L¿peklubb M15054 2019 2:19:01
2 Hans-Jacob Berntsen IL Gular M17074 129 4:01:22