Resultatliste Bergen Ultra 11.4.2015
100 Km menn
1 Per Olav B¿yum Syril M44044 260 7:56:24
1 Bjarte Boye BUB Bergen M45054 64 10:58:36
11/2 Maraton kvinner
1 ¯ygunn Bygstad Gular IL K32334 2253 6:39:31
1 Aud Elisabeth Stuhr Sauda IL K33539 2242 5:24:40
2 Cathrine Wiseth Fjellgeitene K33539 813 6:05:35
1 Karin Vik Bergen Triathlon Club K35054 1199 7:10:49
11/2 Maraton menn
1 Fredrik Berentsen Eikanger-Bj¿rsvik Musikklag M33539 1655 5:34:03
1 Stig-Are Mauland Bergen Triathlon Club M34044 1193 5:49:16
2 Asle Stens¾ter NOTEAM M34044 2145 6:29:09
 
1 Frode Johansen Bergen L¿peklubb M34549 104 4:57:34
2 Eugenio More Valdes Raft trening senter M34549 1573 5:21:00
1 Andrew Tillery SK Vidar/England M35054 29 4:45:53
1 Per Verner Aase NOTEAM M36064 7002 7:58:19
11/2 Maraton kvinner tidlig start
1 Pia- Camilla T¿mmernes Bergen CK og BTC K33539 1467 8:34:38
1 Liv B. Jegteberg Lystad Dr¿bak Frogn IL / Team Girlpow K35559 2055 8:04:55
11/2 Maraton menn tidlig start
1 Jan Robert Heiberg NOTEAM M32334 2144 5:56:16
Maraton kvinner
1 Cecilie Landro Norna-Salhus IL K22022 948 3:37:45
1 Elisabet Gjers¿e NOTEAM K24044 2149 3:34:07
1 Ragnhild Nys¾ter Bergens TF K24549 1741 4:13:54
1 Kristin Husby LaksevŒg TIL K25054 1164 3:14:09
Maratonkvinner tidlig start
1 Merete VŒgheim Tellevik ¯ystese IL K24044 472 4:12:00
1 Lise Lithun NOTEAM K25559 392 5:01:23
1 Hilde Greve Myhrvold BTC / sane CK K34044 798 5:22:41
Maraton menn
1 Kenneth Drag¿y Haugesund Triathlon Klubb M22334 1500 3:34:05
1 Odd Arne Enges¾ter Bergen Triathlon Club M23539 689 2:47:57
1 HŒkon Landro Bergen L¿peklubb M24044 1664 3:00:49
2 ¯yvind Lohmann Bergen Triathlon Club M24044 771 3:16:01
3 Jone Furlund Owe Bergen Triathlon Club M24044 1233 3:52:44
1 Helge HafsŒs NOTEAM M24549 7001 2:43:15
2 Ove Wolff Hyllestad IL M24549 1938 3:09:34
3 Terje Lyngstad J¿lster IL M24549 1308 3:26:51
4 Espen Konglevoll BUB Bergen M24549 99 3:58:11
1 Morten Vestvik Spirit Friidrett M25054 222 3:10:59
2 Bj¿rn Fretland IL Jotun M25054 72 3:11:50
3 Magne Espelid Mj¿sdalen IL M25054 612 3:28:04
4 Bj¿rn Haukeland Kondis M25054 69 3:42:31
1 Per Gunnar Alfheim Friidrettsklubben BFG Bergen M25559 258 3:41:51
2 Anders T¿sse NOTEAM M25559 7003 4:20:58
1 Bj¿rn Skarveland Kondis M26569 71 4:07:41
1 Victor Larsen Stahl Heiser M27074 348 3:53:48
Maraton menn tidlig start
1 Bernt Vinsnesbakk Popupruns M22334 1518 3:40:01
2 Peter G¿tze Varegg IL M22334 2151 4:25:48
1 Ruben Lok¿y NOTEAM M24044 1976 4:15:00
1 Gunnar Nordb¿ Flekkefjord idrettsforening M25054 489 4:29:03
1 Inge Asbj¿rn Haugen Hornindal IL M26064 150 4:07:41
2 Sigurd Lima Gjesdal IL M26064 286 5:00:24
1 Harald Kr¿vel Kondis M26569 130 4:25:00
2 Torstein ¯stevik Klepp I.L. M26569 337 5:07:41
1 Leif Halleland IF Klypetussen M27074 199 4:38:47
2 Harald Sel NOTEAM M27074 132 4:55:32
3 Jarle Hammer Nittedal IL M27074 7000 4:59:38
Halvmaraton kvinner
1 Silje Hope Lossius Fana IL K11819 2148 1:59:34
2 Suanne Ackre NOTEAM K11819 1773 1:59:39
1 Janne Elin Vatnaland Spirit Stavanger Friidrettsklu K12334 1301 1:25:56
2 Stine Mari Taule Kyrkjeb¿ IL K12334 1891 1:41:52
3 Camilla Grindheim Bergen L¿peklubb K12334 1513 1:47:14
4 Annemarie B Aarnes NOTEAM K12334 7052 1:47:58
5 Patricia Flataker Varegg Fleridrett/ Fjellgeiten K12334 1514 2:00:37
6 Anne Kristine Johansson Bergen L¿peklubb K12334 1469 2:01:25
7 Helene G. Martinsen NOTEAM K12334 2143 2:01:27
8 Signe Rode Rio L¾rdal IL K12334 2140 2:07:50
9 Veronica Gabriela Johannessen NOTEAM K12334 2157 2:10:38
10 Katrine Thorsen NOTEAM K12334 2142 2:14:54
11 Hilde SandstΠNOTEAM K12334 1310 2:18:00
1 Rebecca Hilland Bergen L¿peklubb K13539 1251 1:18:42
2 Tone Raaen sane CK K13539 326 1:38:26
3 Anette M¿rch NOTEAM K13539 7054 1:42:26
4 Randi Hernes Tvilde Voss IL K13539 368 1:46:31
5 Therese Karadas NOTEAM K13539 2155 2:01:24
6 Hege M¿rch Fosse NOTEAM K13539 7053 2:01:56
7 Vibeke Tefre Grieg NOTEAM K13539 7021 2:02:00
8 Irene Kj¿nner¿d Varegg Fleridrett K13539 812 2:11:40
1 Kari Johannesen Sigdestad Loddefjordl¿perne K14044 1351 1:38:57
2 Nina M¿ller Bergen Triathlon Club K14044 1912 1:44:15
3 Anita Vab¿ NOTEAM K14044 7043 1:56:59
4 Kathrine Baldersheim Bluegarden K14044 2290 2:00:53
5 Marit Bjerheim NOTEAM K14044 7042 2:02:51
6 Elisabeth Misje NOTEAM K14044 7028 2:10:34
1 Nancy Sommer Varegg K14549 225 1:31:18
2 Inger Johanne Klokset Stavanger Friidrettsklubb K14549 395 1:42:13
3 Karianne J¿rgensen Loddefjordl¿perne K14549 1332 1:42:47
4 Tove Larsen NOTEAM K14549 734 1:47:37
5 Mona Wolff ABB K14549 2171 1:48:12
6 Anne-Merette Vab¿ Haugane NOTEAM K14549 7045 1:56:58
7 Johanna Haaland Loddefjordl¿perne K14549 1086 1:57:01
8 Hanne Liland Varegg Fleridrett K14549 127 2:03:16
9 Nora Hauge Svedsen Bergen L¿peklubb K14549 1648 2:04:48
10 Marie Ackre NOTEAM K14549 1774 2:14:04
11 Liv Tur¿y Kondis K14549 631 2:16:04
1 Bibbi Misje NOTEAM K15054 7027 1:46:48
2 Elin R Bratten NOTEAM K15054 7032 1:56:58
3 Mariann Kjelby Fjell kommune K15054 1923 1:59:51
4 Karin Stang Volden NOTEAM K15054 7033 2:15:17
5 Anne - Kristin Dale NOTEAM K15054 2203 2:36:39
1 Guri Kyte NOTEAM K15559 7049 1:40:38
2 Bente Rivrud Varegg Team Melkesyre K15559 481 2:01:37
3 Bj¿rg Fagnast¿l NOTEAM K15559 1823 2:02:23
1 Grete HŒvŒg Lothe IL Korlevoll K16064 116 2:05:05
2 Yngvild Holm Kondis K16064 354 2:37:09
3 Kari Heggland NOTEAM K16064 2307 2:43:13
4 Wenche Holmedal NOTEAM K16064 1549 2:51:29
Halvmaraton kvinner tidlig start
1 Maren Kjos Veim NOTEAM K12334 2282 2:32:08
1 Anita Marie Ness NOTEAM K14044 2158 3:32:59
1 Anne Kjos Veim NOTEAM K15054 2283 2:32:12
1 Nina Rydland NOTEAM K15559 2297 2:08:14
1 Vibeche Nicolaisen NOTEAM K16064 1777 2:08:13
2 Britt-Elin Birkeland NOTEAM K16064 1527 4:00:24
Halvmaraton menn
1 Andreas Jensen Gneist M11617 2050 1:29:29
1 Eirik Johnsen Varegg Team Melkesyre M11819 1255 1:35:25
1 Erlend Nymark Jensen Bergen L¿peklubb M12022 1017 1:16:47
2 HŒkon Kolst¿ Haugesund Triathlonklubb M12022 1363 1:19:22
1 Alexander B Skeltved Bergen Triathlon Club M12334 1276 1:14:50
2 Tor Aanen Kallekleiv NOTEAM M12334 7026 1:16:57
3 Sindre Egeland Team YOLO M12334 2059 1:31:16
4 AndrŽ Horn¾s NOTEAM M12334 1785 1:33:22
5 Ole Jakob Oanes NOTEAM M12334 2131 1:34:42
6 Harald Eidsheim NOTEAM M12334 7037 1:36:00
7 Vebj¿rn Samuelsen NOTEAM M12334 7024 1:37:35
8 Sindre Andal Habbestad NOTEAM M12334 7031 1:40:24
9 Erik Frich Sjurseth Titlestadguttene M12334 1653 1:43:01
10 Kim Ove Hansen NOTEAM M12334 845 1:43:59
11 Lars Ole H¿knes Mikkeller running club M12334 2245 1:45:20
12 ¯yvind Thowsen TIF Viking M12334 415 1:45:27
13 Thomas Fr¿yen NOTEAM M12334 2285 1:45:38
14 Eirik Nordeide Helg¿y Bergen Triathlon Club M12334 2109 1:45:51
15 Arthur A. Soedermann NOTEAM M12334 7046 1:47:00
16 Kay-Andre Kristoffersen NOTEAM M12334 2036 1:48:18
17 Jarle Nymark Johannessen NOTEAM M12334 2156 1:51:02
18 Thomas Sjurseth Team YOLO M12334 1937 1:52:29
19 Sturle Rode Rio L¾rdal IL M12334 2125 1:54:47
20 B¿ye M Skeie NOTEAM M12334 1309 1:59:06
21 John Tore Madsen NOTEAM M12334 2311 2:13:14
1 Stian Hordvik NOTEAM M13539 7034 1:24:15
2 Johannes  Bysheim NOTEAM M13539 7040 1:25:46
3 Dag R¿d Hilland Bergen L¿peklubb M13539 993 1:27:12
4 Trond Kleivedal EidsvŒg M13539 623 1:30:37
5 Sverre Midlang NOTEAM M13539 7025 1:32:05
6 Andreas Sumstad Arne Stord IL M13539 27 1:37:41
7 Stian S¾le NOTEAM M13539 1240 1:43:46
8 Tore Ueland Mikkeller running club M13539 2234 1:43:53
9 Anders Markestad NOTEAM M13539 2161 1:44:28
10 Thomas Martinsen NOTEAM M13539 735 1:45:28
11 Lars-Petter Jevnaker NOTEAM M13539 2044 1:52:21
12 Glen Haugland NOTEAM M13539 7048 1:54:05
13 Vegard Jarness Mikkeller running club M13539 2123 1:54:24
14 Kenneth Sm¿rdal NOTEAM M13539 7030 2:02:15
15 Olav Tangen NOTEAM M13539 2313 2:31:58
1 Eirik Matre NOTEAM M14044 7022 1:23:53
2 Christen Skjerven NOTEAM M14044 596 1:28:51
3 PŒl R¿rvik R¿rvik M14044 2306 1:31:25
4 Kim Ove Hommen Exeter City BIL M14044 2056 1:32:01
5 Bernt Bergheim Sogndal IL M14044 2206 1:33:38
6 Torbj¿rn Helland NOTEAM M14044 7019 1:38:07
7 Bj¿rn Peter Tj¿stheim NOTEAM M14044 7056 1:38:39
8 Roger Nyhammer Team Melkesyre M14044 2139 1:39:09
9 Ronny SkrŒmest¿ Team Ricoh M14044 2216 1:40:55
10 Knut Lien NOTEAM M14044 1297 1:42:39
11 Truls Angerman Titlestadguttene M14044 1554 1:43:17
12 Robert Brown USA M14044 1798 1:45:40
13 Mads Toppe NOTEAM M14044 7051 1:47:29
14 Asbj¿rn Ovarheim NOTEAM M14044 7013 1:49:21
15 Karl Morten BŒrdsen Bergen kommune BIL M14044 936 1:49:52
16 Paal Methlie NOTEAM M14044 7041 1:54:17
17 Trond Fosse NOTEAM M14044 7038 1:55:12
18 Eystein Magnus N¾sheim Haukeland Sykehus Idrettslag M14044 2235 1:55:19
19 Hallstein Viken NOTEAM M14044 7012 2:01:34
20 Nils Kristian DjupevŒg DjupevŒg M14044 2305 2:06:15
1 Bj¿rn Harald Bongom Varegg/Fjellgeitene M14549 1604 1:23:52
2 Tore Klanderud Varegg IL M14549 330 1:25:54
3 Gunnar Lyngnes NOTEAM M14549 1024 1:28:55
4 Maarten Boting sane CK M14549 224 1:29:02
5 Asbj¿rn Fossmark NOTEAM M14549 7016 1:29:18
6 Sigve ¯lfarnes Stord M14549 546 1:33:01
7 Morten Waage Omholt BUB Bergen M14549 223 1:33:13
8 Rune Kvam Gullfjell IL M14549 828 1:34:17
9 Tobias Nieber NOTEAM M14549 7039 1:34:35
10 Petter Goga NRK Hordaland M14549 2281 1:34:48
11 PŒl Eidsheim BUB Bergen M14549 264 1:35:54
12 Sturla Sletten NOTEAM M14549 2308 1:36:35
13 Jarle Johan Larsen Bergen Triathlon Club M14549 2227 1:37:04
14 Frode S¿rh¿y Varegg Team Melkesyre M14549 1318 1:37:14
15 Gunnar Lorens Lien BKK BIL M14549 593 1:40:11
16 Rune Torgersen Kondis M14549 476 1:40:25
17 Egil Hessen Bergen L¿peklubb M14549 7018 1:42:19
18 Jonny Mikalsen Evry M14549 1713 1:43:36
19 Harald L¿bersli Folles¿ Mannskor M14549 1709 1:46:06
20 Steinar Gangs¿ Aker Solutions BIL M14549 695 1:47:07
21 Einar Olsen NOTEAM M14549 1674 1:48:10
22 Per Jorem NOTEAM M14549 7035 1:51:03
23 Jan Ove Henriksen Loddefjordl¿perne M14549 1893 1:53:38
24 Oddvar Lotsberg Statoil BIL M14549 1561 1:55:38
25 Andreas Haukaas Bergen Triathlon Club M14549 2153 2:04:54
26 Rolf Madsen NOTEAM M14549 7047 2:20:46
27 Ulf Sjulstad NOTEAM M14549 7014 2:21:38
28 J¿rgen Leroy NOTEAM M14549 7015 2:21:38
1 Jan Rolland NOTEAM M15054 7029 1:24:39
2 Carl Petter Marthinsen NOTEAM M15054 7023 1:25:15
3 ¯ystein Brun NOTEAM M15054 7011 1:26:55
4 Dag Gr¿nnestad sane CK / Fjellgeitene M15054 2032 1:28:55
5 Robert N¾ss NOTEAM M15054 422 1:28:56
6 Per Oddvar Lien Kyrkjeb¿ IL M15054 847 1:36:38
7 ¯yvind Risnes NOTEAM M15054 7055 1:36:54
8 Erik Dahl Bergen Kommunes BIL M15054 1564 1:43:31
9 Frode ¯vre-Helland NOTEAM M15054 1992 1:45:41
10 Halvor Aas NOTEAM M15054 7044 1:52:29
11 Geir Iden sane CK M15054 108 1:52:57
12 Helge Andersen NOTEAM M15054 7010 1:56:55
13 ¯ystein L Iversen NOTEAM M15054 2288 1:57:21
14 Christian Alejandro Garate Varegg Fleridrett/ Melkesyre M15054 1161 2:09:33
15 Atle Andersson Bergens Tidende BIL M15054 1313 2:13:44
16 Paal Minne NOTEAM M15054 7036 2:26:37
17 Knut Ersland HSI M15054 1825 2:29:17
1 Ragnvald Kanebog Bergen L¿peklubb M15559 967 1:29:04
2 Gunnar H. Aarseth Spirit FIK M15559 1008 1:33:48
3 Frode R¿sland Grieg Team M15559 105 1:38:10
4 Svein Flat¿y NOTEAM M15559 7017 1:45:51
5 Eirik B¾kkevold HSI M15559 94 1:47:50
6 Bjarne Jacobsen Proffice M15559 1141 1:48:27
7 Joachim Kaufmann Bergen Osteopatiklinikk M15559 2162 1:49:36
8 Thorbj¿rn Osen NOTEAM M15559 1177 1:51:30
9 Odd Monsen Gneist M15559 2302 1:51:40
10 John Arvid Nilsen RENO M15559 2086 1:56:36
11 Geir Rosenvinge Oddfjel Drilling M15559 2150 1:58:21
12 Kai Gunnar Nys¾ther Stord IL M15559 2274 2:13:46
1 AlF Magnus Flat¿y NOTEAM M16064 1936 1:47:11
2 Arvid Reiertsen AKS 77 M16064 46 1:50:17
3 Roald Gulbrands¿y NOTEAM M16064 7020 1:54:58
4 Ingar Romslo IL Fri M16064 976 1:55:15
5 Bjarne Tr¾land Statoil Mongstad BIL M16064 62 2:09:37
6 Bj¿rn KŒre Hansen NOTEAM M16064 7050 2:14:20
7 Karl Weydahl H¿gskolen i Bergen – BIL M16064 1748 2:18:27
1 Tore Tvilde Voss IL M16569 367 1:36:26
2 ¯yvind Lillevik Grieg Team M16569 359 1:41:36
3 Audun Aadnevik NOTEAM M16569 2314 1:49:23
4 Tor Hjelmeland Viking M16569 327 1:55:05
5 Svein Thowsen TIF Viking M16569 379 1:55:49
6 Stein H. Johannesen Loddefjordl¿perne M16569 590 2:12:01
7 Terje Kleiveland Viking M16569 2011 2:17:55
8 Stein Tore Viken NOTEAM M16569 568 2:25:12
1 Arvid Bj¿rsvik Haraldsplass M17074 704 1:56:58
2 Gunvald Gundersen IF Klypetussen M17074 391 1:57:41
3 Arthur Lillefosse SAS klubben M17074 44 2:28:22
4 Bj¿rn Erdal BVKK M17074 67 3:16:01
Halvmaraton menn tidlig start
1 Lars-Johan R¿sberg Bergen L¿peklubb M15054 2019 2:19:01
1 Hans-Jacob Berntsen IL Gular M17074 129 4:01:22