Resultatliste Bergen Ultra 10.4.2010
100 km
Kvinner 10 km 20 km 30 km 40 km Maraton 50 km 60 km 70 km 80 km 90 km Mål 100 km
K35-39
1 827 Emily  Gelder England  51:30   1:40:45   2:31:12   3:20:28 03:38:47   4:17:04   5:10:05   6:10:55   7:03:31   8:04:47   8:55:43
2 8 Rita  Nordsveen FIK  Orion  48:57   1:38:20   2:29:11   3:22:09 03:36:47   4:23:45   5:23:52   6:25:53   7:26:47   8:27:31   9:26:16
K45-49
1 50 Sharon  Broadwell SK Vidar  49:22   1:38:58   2:29:19   3:19:49 03:31:51   4:12:49   5:07:48   6:03:27   6:58:24   7:54:09   8:51:01
2 6 Edna  Leikvoll BFG Fana  51:02   1:43:27   2:37:21   3:30:17 03:43:36   4:26:11   5:22:23   6:23:33   7:24:07   8:24:36   9:19:57
3 211 Margrethe  Løgavlen Tønsberg FIK  46:09   1:31:10   2:16:28   3:01:21 Brutt Brutt
Menn
M20-34
1 421 Bjørn Tore K.  Taranger BFG Fana  46:03   1:31:40   2:16:50   3:01:50 03:12:27   3:50:20   4:42:40   5:39:25   6:32:44   7:26:14   8:14:31
2 689 Odd Arne  Engesæter Team Mamma  46:04   1:32:20   2:22:41   3:12:23 03:23:37 Brutt
M35-39
1 314 Tero Markus  Päivärinne SK Vidar  46:03   1:31:40   2:16:40   3:01:00 03:10:40   3:45:25   4:30:53   5:18:27   6:06:36   6:57:07   7:49:47
2 260 Per Olav  Bøyum Syril  45:54   1:30:40   2:16:57   3:02:24 03:12:10   3:47:34   4:35:25   5:26:59   6:22:05   7:21:35   8:17:46
3 574 Jørn  Hjørungnes  56:29   1:54:05   2:49:27   3:44:34 03:57:10   4:42:14   5:45:30   6:47:58   7:49:22   8:53:25   9:56:10
4 643 Dan  Pettersen BFBIL  59:39   1:55:38   2:54:13   3:59:00 04:13:57 Brutt
5 428 Torbjørn  Helland Åsane CK   2:00:57   4:09:15 04:25:27  7:11:02 Brutt
M40-44
1 1 Helge  Hafsås Olden IL  37:43   1:15:40   1:54:37   2:33:52 02:42:51   3:15:27   4:00:19   4:47:09   5:36:54   6:25:47   7:17:21
2 475 Audun  Skogen Hakallestranda kondisjonslag  46:04   1:30:40   2:16:33   3:01:04 03:10:40   3:46:49   4:30:53   5:18:53   6:19:27   7:21:30   8:14:13
M45-49
1 467 Runar  Gilberg SK Vidar  46:07   1:31:40   2:16:40   3:01:02 03:10:47   3:46:01   4:30:54   5:19:53   6:08:23   6:59:00   7:46:59
2 64 Bjarte  Boye BUB Bergen   1:54:31 03:51:01 04:04:31   6:18:10   8:51:37  11:37:43
3 103 Frants  Mohr Romerike Ultraløp.kl.  48:57   1:38:05   2:28:10   3:17:45 03:28:36 Brutt
M50-54
1 258 Per Gunnar  Alfheim BFG Fana  48:56   1:38:30   2:29:08   3:22:48 03:35:41   4:23:46   5:24:44   6:43:11   7:45:29   8:53:21   9:52:51
M55-59
1 256 Per Audun  Heskestad FIL AKS  52:57   1:45:46   2:38:08   3:30:08 03:41:53   4:23:20   5:18:49   6:19:53   7:23:52   8:30:00   9:29:00
2 93 Erik  Nossum Romerike Ultraløperklubb  59:19   1:59:32   2:56:19   3:52:23 04:04:54   4:48:48   5:46:30   6:46:45   7:49:23   8:56:12   9:58:33
3 832 Knut  Kronstad Romerike Ultraløp.kl.  51:30   1:40:55   2:34:04   3:34:48 03:52:46   4:46:39   6:00:13   7:16:35   8:26:27   9:34:54  10:46:25
4 150 Inge Asbjørn  Haugen Hornindal IL  59:38   1:59:32   3:00:43   4:01:38 04:15:42   5:06:00   6:11:49   7:19:09   8:28:20   9:36:37  10:49:27
63 km 10 km 1/2 maraton 31,1 km Maraton 52,2km 1 1/2 maraton
Kvinner
K50-54
1 392 Lise  Lithun GTI  50:32   1:46:34   2:43:15   3:54:53 Brutt
Menn
M20-34
1 468 Esben R  Hellebø I.l Gular  56:54   2:01:40   3:05:59   4:13:30   5:21:28   6:32:06
M40-44
1 104 Frode  Johansen BFG Fana  49:18   1:40:36   2:29:26   3:26:13   4:26:50   5:35:06
2 99 Espen  Konglevoll BUB Bergen  51:56   1:49:25   2:42:09   3:44:56   4:44:58   5:45:40
3 780 Tobias  Nieber BUB  55:33   1:57:39   2:54:04   3:58:23   4:57:51   6:07:45
4 223 Morten  Waage Omholt BUB Bergen   3:39:34 Brutt
M45-49
1 106 Frode  Storvik Bergen Triathlon Club  51:57   1:49:36   2:43:07   3:44:13   4:40:50   5:43:14
2 163 Jan Wilhelm  Werner Bergen Triathlon Club  50:17   1:45:28   2:38:06   3:40:58   4:47:24   5:54:32
3 69 Bjørn  Haukeland Kondis  56:26   2:00:10   2:59:17   4:07:07   6:33:41
4 459 Trond  Larsen   8:00:50
M50-54
1 180 Kjell  Kandal Hansen Aker Kværner Bil  56:26   2:00:10   2:59:17   4:07:07   5:20:20   6:38:42
2 221 Morten  Hauso BFG Fana  55:40   1:57:48   2:58:02   4:10:55   5:23:05   6:47:49
3 277 Rolf  Widerøe   1:03:47   2:10:52   3:17:34 Brutt
M55-59
1 286 Sigurd  Lima Gjesdal IL  56:44   2:07:12   3:14:14   4:32:15 Brutt
Maraton 10 km 1/2 maraton 31,1 km Maraton
Kvinner
K45-49
1 831 Regine  Benz GTI-Stavanger  51:52   1:51:24   2:47:51   3:47:51
K50-54
1 683 Kristine  Thorsen  57:35   2:05:34   3:09:49   4:22:15
2 75 Randi  Håkensen FIK  Orion   1:03:32   2:18:43   3:35:20   5:08:40
K55-59
1 345 Turid  Landsvik BFG Fana  55:31   1:58:24   2:59:52   4:13:09
Menn
M15-19
1 690 Jan-Eivind  Holsen  43:26   1:32:40   2:24:26   3:23:23
M20-34
1 808 Kasper  Skriver Danmark  48:44   1:41:18   2:32:45   3:31:41
2 672 Henrik  Trumpy BFG Fana  45:06   1:36:49   2:30:30   3:36:02
3 809 Stian Oppedal   3:39:22
4 669 Steffen  Mjøs Kondis  52:49   1:49:58   2:47:01   3:49:30
5 814 Tom-Erik  Sund  54:12   1:54:40   2:50:18   3:58:40
M35-39
1 39 Arne  Otterstad Åsane  49:22   1:44:29   2:41:57   3:37:31
2 573 Tom  Irgan  52:04   1:52:21   2:51:16   4:00:34
3 596 Christen  Skjerven Team Alvøen BIL  58:49   2:06:34   3:05:14   4:20:18
4 851 Fredrik  Tveit Astriks   1:04:34   2:17:55   3:30:46   5:02:45
M40-44
1 546 Sigve  Ølfarnes Stord  45:37   1:36:52   2:25:35   3:20:20
2 843 Per Martin  Furevik  47:50   1:40:32   2:28:41   3:21:23
3 224 Maarten  Boting Åsane CK  48:54   1:44:33   2:35:47   3:35:03
4 264 Pål  Eidsheim BUB Bergen  49:04   1:44:59   2:37:38   3:44:44
5 844 Hallgeir  Nesheim  54:16   1:55:08   2:54:45   4:08:50
6 706 Frode  Espeseth  58:48   2:04:30   3:05:16   4:12:37
M45-49
1 722 Steven Charles  Holyoak England  41:01   1:26:41   2:10:00   2:59:41
2 29 Andrew  Tillery MCC  43:20   1:31:10   2:16:13   3:07:30
3 222 Morten  Vestvik Nordea Bank  46:22   1:39:41   2:30:07   3:34:03
4 489 Gunnar  Nordbø Flekkefjord Elektro  48:48   1:46:18   2:42:55   3:50:02
5 310 Sverre  Solhaug IL Fri  50:18   1:48:40   2:46:11   3:54:08
6 109 Geir  Jensen Kondis  49:53   1:46:16   2:47:22   3:56:53
7 555 Geir-Erik  Myhrvold Team Alvøen BIL  58:49   2:04:30   3:05:15   4:08:57
M50-54
1 165 Jan-Ove  Sagstad                        43:25   1:32:42   2:19:56   3:14:38
2 660 Dag O  Leirvåg Stegaberg sykkelklubb  43:39   1:33:31   2:21:41   3:16:22
3 865 Tom  Steen Statoil Bil  47:50   1:43:35   2:35:46   3:34:47
4 20 Alf  Gaupås DNM Bergen  50:21   1:49:16   2:46:10   3:54:28
5 305 Svein  Rasmussen  55:17   1:55:39   2:55:10   4:08:04
6 248 Ove  Hansen BCK  51:29   1:52:53   3:10:31   4:48:22
M55-59
1 59 Bjarne  Danielsen Kondis   46:17   1:39:56   2:35:28   3:39:34
2 852 Inge  Bokhus   1:00:53   2:09:22   3:12:07   4:28:06
M60-64
1 140 Helge  Fuglseth Ålesund Friidrettsklubb  46:15   1:39:09   2:28:45   3:23:39
2 71 Bjørn  Skarveland Kondis  48:38   1:46:03   2:41:48   3:41:44
3 449 Øivind  Skjerve IL Jutul  51:31   1:49:09   2:43:43   3:47:51
4 178 Kjell  Enok Grude Sørco AS  52:15   1:52:07   2:51:54   4:03:08
5 337 Torstein  Østevik Klepp I.L.  57:12   2:01:23   3:05:12   4:21:10
6 76 Bård  Rødde Lånke IL  57:54   2:06:56   3:16:01   4:38:29
7 797 Jostein  Pederen  53:29   1:58:52   3:13:40   4:44:40
8 85 Dag Sture  Eine Friis Innovasjon Norge   5:19:54
M65-69
1 348 Victor  Larsen Stahl Heiser  50:20   1:46:38   2:40:38   3:43:09
2 132 Harald  Sel Bryne FIK  59:51   2:06:15   3:06:27   4:12:12
3 167 Jarle  Hammer Fearnsport  56:34   2:03:57   3:07:59   4:17:12
4 199 Leif  Halleland I.F. Klypetussen  59:52   2:07:09   3:09:52   4:21:25
1/2 Maraton 10 km 1/2 maraton
Kvinner
K20-34
1 863 Jaannike Gottschalk  Ballo  48:07   1:43:48
2 813 Cathrine  Wiseth Fjellgeitene.no  48:14   1:44:02
3 448 Nathalie  Puaschitz Bergen Triathlon Club  49:01   1:47:20
4 867 Silje  Bjørneklett IL Modig  52:03   1:47:53
5 563 Tine  Reksten Holme  51:30   1:49:38
6 837 Therese  Raa  53:50   1:50:51
7 812 Irene  Kjønnerød Kondis  52:02   1:52:48
8 829 Inger Elisabeth  Tvedt Meland  52:51   1:57:11
9 835 Line  Leivestad Fossberg  55:22   1:57:48
10 595 Anja  Weihrauch   1:03:00   2:09:40
11 807 Stine  Funder Jespersen Danmark   1:03:01   2:09:40
12 693 Cathrine  Lutro   1:09:34   2:15:51
13 874 Serina  Skare Dougles   1:10:35   2:32:19
K35-39
1 817 Mona  Bore   1:00:52   2:03:40
2 873 Camilla  Skare Dougles   1:10:37   2:32:19
3 688 Jane  Bøen Føllesdal   1:10:36   2:39:02
K40-44
1 225 Nancy  Sommer Varegg  42:09   1:30:26
2 591 Christina M  Linde Varegg  44:52   1:36:27
3 876 Heid  Christensen Fana Veteran  49:52   1:41:06
4 838 Irene  Terkelsen Kondis  49:59   1:46:17
5 395 Inger Johanne  Klokset Euroskilt AS  49:38   1:50:07
6 856 Ellen  Ingebrigtsen  53:18   1:52:29
7 842 Agathe  Thorbjørnsen Kondis  56:20   1:57:25
8 697 Kjersti  Knutsen Team Hammer   1:00:54   2:06:16
9 25 Trude  Færevåg   1:03:40   2:11:08
10 350 Kristine  Vikanes   1:03:41   2:11:09
11 441 Grete  Nordanger Brandsdal Team T.   1:03:52   2:20:01
K45-49
1 10 Camilla  Grieg Grieg Team  43:46   1:32:42
2 647 Anne Kari  Reksten Holme  51:30   1:50:30
3 592 Turid  Leivestad Fossberg  55:40   2:01:31
4 553 Linda  Morvik   1:00:53   2:06:51
K55-59
1 74 Bodil  Melkevik Haugesund IL  52:30   1:53:09
K65-69
1 346 Turid  Lid Øystese IL   1:00:59   2:10:56
Menn
M15-19
1 570 Kristian  Vikne  38:55   1:23:59
2 714 Håvard  Boge  43:22   1:31:34
3 803 Mikal  Iden Åsane CK  41:10   1:35:38
4 750 Scott  Macody Lund Varegg IL  45:56   1:37:40
5 854 Ragnvald  Oen Fjellgeitene.no  47:45   1:52:43
6 826 Sondre  Bryn BTC  51:28   1:53:51
7 811 Henrich  Berle  52:12   1:54:34
M20-34
1 860 Kjetil  Bregård Undheim IL  36:45   1:17:37
2 513 Trygve  Andresen Varegg  37:13   1:20:05
3 409 Hogne  Lerøy Sataøen Varegg  39:28   1:24:15
4 759 Johannes  Bysheim Mjøsdalen IL  40:29   1:25:33
5 841 Thomas  Røraas Vegetarklubben  40:34   1:25:43
6 735 Thomas  Martinsen  42:30   1:31:47
7 866 Einar  Birkeland Ragnarrok  47:35   1:38:45
8 27 Andreas  Sumstad Arne Vik IL  46:41   1:40:34
9 868 Rune  Danielsen SPK Fonna  47:51   1:40:41
10 853 Carl Eilert  Lund Varegg IL  47:04   1:41:39
11 615 Anders Halle  Tvedt   1:44:34
12 870 Øystein  Karlsen SPK Fonna  47:48   1:45:48
13 857 Erik  Alsaker Wangen  53:59   1:47:54
14 861 Thure  Iversen Dreier  52:04   1:50:26
15 836 Jon  Vaag Eikeleand  53:59   1:50:42
16 864 Kenneth  Finne Ragnarrok  52:54   1:51:51
17 846 Finn Magnus  Eliassen  50:21   1:52:04
18 845 Kim Ove  Hansen  47:29   1:52:21
19 869 Håvard  Foyn Ros  57:33   2:06:14
20 728 Heliodor  Rawski Bergen Triathlon Club  53:52   2:06:44
21 538 Chris  Anderl   1:04:39   2:26:18
22 871 Morten  Horne   1:04:40   2:51:41
M35-39
1 771 Øyvind  Lohmann  40:41   1:26:30
2 102 Frank  Vagstad Bergen Triathlon Club  41:07   1:29:15
3 849 Helge  Vestrheim Varegg IL  40:29   1:29:51
4 739 Kristian  Lyssand Gikk på en smell IL  44:05   1:33:08
5 306 Svein Robert  Heltne  44:02   1:34:29
6 675 Roar  Pedersen Fitjar IL  42:58   1:34:42
7 740 Jørn Vidar  Veland Kondis  44:09   1:35:00
8 776 Knut  Sætersdal  44:53   1:38:29
9 834 Pål  Thomassen Fjellgeitene.no  46:56   1:41:14
10 840 Frode  Aarland  50:01   1:45:39
11 766 Håvard  Nordborg  53:19   1:45:52
12 794 Lars  Engeli Fjellgeitene.no   1:46:11
13 778 Ståle  Bjørgo Fjellgeitene.no  46:41   1:46:32
14 858 Rune  Soltvedt SIB  53:57   1:47:55
15 839 Pål  Isaksen  51:47   1:51:36
16 802 Thomas R.  Lee Nymark  51:24   1:56:59
M40-44
1 88 Egil Sørli Statoil Mongstad B.I.L  39:06   1:23:15
2 738 Inge  Værøy Kondis  42:46   1:30:43
3 828 Rune  Kvam Gullfjell IL  42:29   1:32:33
4 760 Øyvind  Litland Mjøsdalen IL  43:53   1:35:06
5 543 Helge Hansen  46:05   1:39:11
6 593 Gunnar Lorens  Lien Nera Bil  47:00   1:41:04
7 115 Gorm  Natlandsmyr  47:54   1:41:40
8 801 Lars Erik  Løvaas  50:50   1:49:42
9 695 Steinar  Gangsø  53:21   1:51:47
10 373 Hallgeir  Vågenes Åsane CK  49:31   1:52:31
11 659 Richard  Cornell  51:35   1:53:04
12 670 Tom Georg  Indrevik  52:02   1:55:26
13 684 Leif  Fjellheim  53:57   1:57:20
14 799 Lars  Angell Trygg Vesta Bil  53:58   1:58:51
15 709 Tore  Pedersen Hordaveg BIL  56:05   1:59:54
16 859 Trond  Treet Svett & Blid  56:45   2:03:30
M45-49
1 12 Alemayehu  Sitotaw Varegg  35:38   1:16:01
2 273 Roar  Misje Grieg Team  39:28   1:23:22
3 698 Ole-Petter  Soltvedt Kalandseid I.L.  39:28   1:24:11
4 381 Bjørn  Korssøy Kalandseid  39:36   1:26:19
5 78 Carl Petter  Martinsen BFG Fana  40:00   1:26:41
6 612 Magne  Espelid Mjøsdalen IL  42:27   1:31:14
7 149 Håkon  Tangenes Åsane CK  44:25   1:35:13
8 86 Dagmunn  Fauske Kondis  46:10   1:36:36
9 121 Gunnar  Knutsen Bergen Triathlon Club  42:20   1:42:33
10 164 Jan-Inge  Ingebrigtsen Grieg Team  53:18   1:52:29
11 618 Ole  Mikkelsen Smørås IL  50:15   1:53:04
12 755 Øyvind  Hage  53:35   1:53:12
13 160 Jan Arve  Klungtveit StatoilHydro BIL  53:52   1:54:35
14 855 Morten  Michalsen Statiol  58:42   1:56:17
15 139 Helge  Johnsen  56:01   2:11:13
16 726 John  Grieg   1:09:46   2:44:33
M50-54
1 4 Terje  Haugland  37:52   1:19:25
2 34 Arild  Austrheim StatoilHydro BIL   1:31:08
3 420 Lars  Strande Kalandseid I.L.  42:53   1:31:39
4 549 Tommy  Sævareid Kondis  42:11   1:33:18
5 319 Tolleiv  Haugland Grieg Team  45:00   1:36:15
6 276 Robert  Meyer CSC BIL  46:12   1:39:37
7 875 Svein  Flatøy Framo Bil  47:31   1:40:15
8 507 Øystein  Dybdahl Øystese IL  46:35   1:42:50
9 340 Trond  Fuhr Aker Solutions  47:34   1:43:09
10 320 Tom  Bagaas Kondis  47:42   1:44:08
11 848 Trond  Jensen Fana sykkelsenter  49:41   1:45:10
12 331 Tore  Leikvoll DNM Bergen   1:46:03
13 253 Ove  Fotland BPI  49:20   1:47:37
14 552 John Arne  Grinde BCK  49:14   1:49:13
15 551 Øyvind  Korneliussen Åsane CK  50:42   1:49:16
16 527 Jan  Fossberg  50:18   1:49:39
17 505 Ivar  Solheim  55:30   1:57:52
18 36 Arild  Bjørkheim Stanghelle  56:54   2:05:26
19 822 Geir  Riisnes  57:23   2:07:17
M55-59
1 850 Øystein  Eriksen ASK Friidett  38:55   1:24:26
2 872 Bjarne  Skumsnes GTI-Stavanger  42:10   1:27:51
3 456 Bjarne  Gausvik AKS 77  42:10   1:30:24
4 207 Magne  Skumsnes  44:31   1:33:19
5 46 Arvid  Reiertsen AKS 77  44:55   1:35:26
6 274 Roald  Gulbrandsøy Hordaveg BIL  46:57   1:43:18
7 192 Kåre  Kalsaas Bergen kommune BIL  50:42   1:49:47
8 520 Per Verner  Aase Nera BIL  52:24   1:53:48
9 89 Egil  Trosvik StatoilHydro BIL  59:31   2:06:59
10 62 Bjarne  Træland SM Bil   1:03:17   2:28:33
11 580 Øystein  Andersen BVKK   1:05:00   2:33:35
M60-64
1 359 Øyvind  Lillevik Grieg Team  41:01   1:28:24
2 267 Ragnar  Mjelstad Grieg Team  41:20   1:32:21
3 169 John  Lindebotten Bergens Tidende  45:08   1:35:05
4 272 Roald  Hjartåker Kondis  45:09   1:36:14
5 590 Stein H.  Johannessen  49:39   1:44:36
6 238 Ola-Hilmar  Ervik StatoilHydro BIL  55:01   1:57:18
7 208 Magnus  Ness UBIL  54:57   2:02:53
M65-69
1 704 Arvid  Bjørsvik Haraldsplass  49:01   1:43:53
2 391 Gunvald  Gundersen I.F. Klypetussen  50:19   1:51:54
3 123 Gunnar  Wulvik ASK Friidett  52:02   1:54:47
4 230 Odd Wilhelm  Olsen Kondis   1:00:23   2:17:25
M0-100
1 311 Sverre  Sæbdal AKS 77  46:24   1:37:42
2 42 Arnfinn  Austegard  48:56   1:47:52